Komunitní aktivity roku 2022

Šumbarácký Mikuláš

V pátek 2. prosince 2022 jsme po dlouhé covidové pauze konečně mohli uspořádat Šumbaráckého Mikuláše.

Pro rodiny s dětmi bylo připraveno vystoupení dětí z Křesťanské Misie Havířov, které nám zazpívaly, zatancovaly a dokonce i zarecitovaly básničky. Dále jsme si poslechli pěvecké vystoupení dětí ukrajinských rodin z SOS Vesniček. A program završil oblíbený Šumbarský zpěvák Jarek Polák, všichni si zazpívali sborově s ním.

Následovalo společné vyvolávání Mikuláše, který ne a ne přijít na pódium. Nakonec ale přišel spolu s čertem a andělem a dětem společně předávali Mikulášské balíčky – všem dětem, které byly po celý rok hodné a nezlobily rodiče ani učitelky a všem, které přednesly nějakou básničku nebo zazpívaly kousek písničky.

Užili jsme si to a pevně věříme, že Mikuláš k nám zavítá i příští zimu. 🙂Workshop pro seniory

25. října 2022 se v komunitní místnosti spolku Šumbarák konal tradiční workshop pro seniory pod vedením našeho pana ředitele Mgr. Starzyczného. Tentokrát si pozvané dámy vyrobily bylinné šumivé tablety do koupele, a to hned ve třech barevných vyhotoveních – fialová, růžová, zelená.

Tak jako v případě zájezdu, i tentokrát velice děkujeme za účast členkám klubu seniorů Wolkerova, Střední a Generála Svobody, dále klientkám sociálně-aktivizační služby Armáda Spásy Havířov a uživatelkám domova pro seniory Havířov, střediska Luna.

Bylo to fajn a příští rok se zase uvidíme. 🙂PORTAVITA zájezd pro seniory

I letos na podzim, 13. září 2022, se uskutečnil tradiční PORTAVITA zájezd pro seniory. Tentokrát jsme navštívili gobelínovou manufakturu ve Valašském Meziříčí, kde jsme se na exkurzi dozvěděli tajemství výroby těchto koberců. Zároveň jsme poobědvali v místní restauraci – shodli jsme se, že tak výborný řízek jsme už dlouho neměli. Následně jsme se vydali do městečka Holešov. Strávili jsme čas v krásné zámecké zahradě a po krátké komentované prohlídce jsme se vydali na nedaleké náměstí obsadit místní kavárničky a cukrárny. Velmi příjemný a pohodový den, počasí vyšlo na jedničku.

Děkujeme za účast členům klubů seniorů na ulici Wolkerova, Střední a Generála Svobody, dále klientům sociálně-aktivizační služby Armády Spásy Havířov – Šumbark a v neposlední řadě uživatelům domova pro seniory Havířov, střediska Luna.

Těšíme se na setkání v příštím roce!Tvořivý ŠumbarkFEST

Ná náměstí T. G. Masarka v Havířově – Šumbarku se 24. června 2022 uskutečnil další ročník akce pro rodiny s dětmi s názvem Tvořivý ŠumbarkFEST. Děti měly možnost vyzkoušet si plno her a aktivit a na pódiu byl pro ně připraven doprovodný hudební a taneční program.

Na pódiu vystoupila Liliana Hudcová ze střední školy Kapitána Jasioka v Prostřední Suché se svým pěveckým vystoupením, dále bylo nachystáno taneční vystoupení dětí ze základní školy na ulici Školní, ukrajinských dětí z SOS vesniček, dětí z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Armády spásy a nakonec vystoupili členové církve Křesťanská misie Havířov.

Mezitím se házelo do plechovek, malovalo se na kamínky, navlékaly se korálky, rozléval se boršč a vyhrávaly se sladké odměny.

Náměstí na Šumbarku toto odpoledne velice ožilo, počasí nám vyšlo a všichni jsme odcházeli s úsměvem a dobrou náladou domů.Den dětí

3. června 2022 jsme ve spolupráci s Křesťanskou misií Havířov uspořádali den dětí za areálem bývalé restaurace Bivoj na Šumbarku. Děti strávily slunečné odpoledne opékáním špekáčků a dále si zahrály plno her a zasoutěžily o sladké odměny.


Beauty Day

Dne 12. května 2022 u nás proběhl speciální den zaměřený na krásu neboli Beauty Day, během něhož naše klienty dostaly příležitosti udělat si den pouze pro sebe. Začalo se příjemným pohoštěním u kávy a zákusku, následně si nechaly upravit svůj účes u kadeřnice a nakonec je čekala návštěva u kosmetičky.