Komunitní aktivity roku 2022

PORTAVITA zájezd pro seniory

I letos na podzim, 13. září 2022, se uskutečnil tradiční PORTAVITA zájezd pro seniory. Tentokrát jsme navštívili gobelínovou manufakturu ve Valašském Meziříčí, kde jsme se na exkurzi dozvěděli tajemství výroby těchto koberců. Zároveň jsme poobědvali v místní restauraci – shodli jsme se, že tak výborný řízek jsme už dlouho neměli. Následně jsme se vydali do městečka Holešov. Strávili jsme čas v krásné zámecké zahradě a po krátké komentované prohlídce jsme se vydali na nedaleké náměstí obsadit místní kavárničky a cukrárny. Velmi příjemný a pohodový den, počasí vyšlo na jedničku.

Děkujeme za účast členům klubů seniorů na ulici Wolkerova, Střední a Generála Svobody, dále klientům sociálně-aktivizační služby Armády Spásy Havířov – Šumbark a v neposlední řadě uživatelům domova pro seniory Havířov, střediska Luna.

Těšíme se na setkání v příštím roce!Tvořivý ŠumbarkFEST

Ná náměstí T. G. Masarka v Havířově – Šumbarku se 24. června 2022 uskutečnil další ročník akce pro rodiny s dětmi s názvem Tvořivý ŠumbarkFEST. Děti měly možnost vyzkoušet si plno her a aktivit a na pódiu byl pro ně připraven doprovodný hudební a taneční program.

Na pódiu vystoupila Liliana Hudcová ze střední školy Kapitána Jasioka v Prostřední Suché se svým pěveckým vystoupením, dále bylo nachystáno taneční vystoupení dětí ze základní školy na ulici Školní, ukrajinských dětí z SOS vesniček, dětí z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Armády spásy a nakonec vystoupili členové církve Křesťanská misie Havířov.

Mezitím se házelo do plechovek, malovalo se na kamínky, navlékaly se korálky, rozléval se boršč a vyhrávaly se sladké odměny.

Náměstí na Šumbarku toto odpoledne velice ožilo, počasí nám vyšlo a všichni jsme odcházeli s úsměvem a dobrou náladou domů.Den dětí

3. června 2022 jsme ve spolupráci s Křesťanskou misií Havířov uspořádali den dětí za areálem bývalé restaurace Bivoj na Šumbarku. Děti strávily slunečné odpoledne opékáním špekáčků a dále si zahrály plno her a zasoutěžily o sladké odměny.