Velikonoční workshop

V úterý 22. března pořádal Spolek Portavita společně se Šumbarákem velikonoční workshop s názvem Velikonoční vajíčka jinak… Byl určen pro děti s doprovodem. Zájemci si mohli vytvořit velikonoční dekorace a při té příležitosti navštívit nové prostory Šumbaráku na náměstí T. G. Masaryka.

Ve společenské místnosti Šumbaráku, která ještě voněla novotou, se v první jarní úterý sešlo víc než dvacet návštěvníků. Byly mezi nimi i maminky, které s dětmi na Šumbarku bydlí teprve krátce. Některé za sebou mají zkušenost s bydlením v azylovém domě, nyní se spolu se svými dětmi znovu dostávají do normálního života, a to i díky Šumbaráku, který pro ně zprostředkoval bydlení v bytě se sociálním programem. „Jsem ráda, že mohu dceři umožnit, aby vyrůstala v hezkém prostředí,“ svěřila se jedna z žen, jejíž jméno nebude redakce zveřejňovat.

Účastníci workshopu zdobili vajíčka pomocí nejrůznějších materiálů. Vyráběly se i netradiční kraslice pomocí bavlnek a provázků. S nápaditými technikami seznámila účastníky workshopu předsedkyně spolku Naše místo Zuzana Pučoková, který v centru Havířova nabízí vzdělávání žen a hlídání dětí.

Workshop byl součástí celoročního projektu „Šumbark spolu“, který podpořila Poštovní spořitelna prostřenistvím Nadace Via v rámci programu „Sousedíme si“.  Následovat bude ještě pět workshopů zaměřených na různé cílové skupiny. „Chceme působit jako prostředník, místo, kde obyvatelé Šumbarku získají pro své nápady a plány podporu, případně zázemí,“ upřesňuje Martin Rédr. Smyslem workshopů podle něj není jen nabídnout lidem a jejich dětem možnost trávit svůj čas, ale naučit je nové dovednosti, které by mohli využít dále. „Místní obyvatele chceme především aktivizovat, vyzvat k přímé účasti nejen na workshopech, ale také na plánování dalších akcí. Oživit a zpříjemnit život na Šumbarku, to je záměrem naší organizace. A díky tomuto projektu budeme mít možnost v nezávazné atmosféře workshopů navázat kontakty s aktivními obyvateli a nabídnout možnosti další spolupráce,“ uzavírá. Zájemci o workshopy se mohou již nyní přihlásit e-mailem na adrese info@portavita.cz.