Namaluj svůj Havířov

Logo - NamalujV roce 2017 jsme se rozhodli zkusit také roli organizátora umělecké soutěže a vznikl tak projekt Namaluj svůj Havířov.

Oslovili jsme všechny základní školy v Havířově - Šumbarku, aby zapojili své žáky a do počátku června nám zaslali jejich umělecká díla. Téma bylo prosté - Havířov a můj život v něm. Zadáním soutěže nebylo ztvárnit konkrétní místa ve městě, ale každý soutěžící mohl přispět svým pohledem na vlastní okolí a s fantazií sobě vlastní znázornit cokoli, co se mu s Havířovem a životem v něm spojuje. Meze jsme nekladli ani v provedení - technika byla libovolná.

Vyhlášeny byly 4 věkové kategorie, na odborné komisi je pak vybrat umělecká díla pro první tři místa v každé kategorii Odměny však nejsou pouze pro mladé umělce. Podařilo se nám zajistit také hodnotý finanční dar pro vítěznou školu, která tak bude moci zakoupit pro své žáky potřebné vybavení k podpoře uměleckého nebo vědeckého vývoje.

20. 6. 2017 - to je termín vernisáže a vyhlášení vítězů, místem pak je obchodní centrum Elán v Havířově, výstava potrvá cca měsíc. Vytvořená díla si po skončení výstavy budete moci prohlédnout také v prostorách sídla Spolku PORTAVITA, kde si s nimi rádi ozdobíme naše chodby a kanceláře.

Namaluj svuj Havirov