Komunita Šumbarák

Šumbark spolu 2020
Bylinkový workshop „Účinky bylin pro zdraví“

Jediná akce, kterou jsme v roce 2020 stihli uspořádat, proběhla v březnu. Na Bylinkovém workshopu s názvem „Účinky bylin pro zdraví“ jsme si vyslechli praktické informace o využití bylin. Každý ze 14 účastníků si vytvořil léčivé a voňavé bylinkové mýdlo a peelingovou sůl s oleji, kterou si na vyzkoušení odnesl domů. Všichni jsme si přednáškový workshop užili a těšíme se na další. Příště máme v plánu výrobu a využití třezalkového oleje.

Workshop „Účinky bylin pro zdraví“ proběhl díky finanční podpoře Magistrátu města Havířova.

Komunitní akce letos proběhly omezeně. Letošní rok nám v setkávání moc nepřál. Tradiční akce jako výlet pro seniory, tvořivé workshopy pro děti,
bylinkové workshopy a přednášky, fotbalový turnaj, Šumbarácký Mikuláš, novinku – Tvořivý Šumbarkfest jsme vzhledem k opatřením pandemie nemohli uskutečnit. Těšíme se ale, že všechny tyto akce a mnoho dalšího proběhnou v novém roce.
Máme v plánu se setkávat na náměstí v Šumbarku i v prostorách Spolku PORTAVITA. O akcích se dozvíte předem z letáčků. Plán akcí bude také vyvěšen v sídle Spolku PORTAVITA nebo ve výloze.
Myšlenka, že chceme udělat ze Šumbarku lepší místo k životu, zůstává stále platná. I nadále uvítáme zapojení místních občanů, nápady ke zlepšení i pomocnou ruku.

Šumbarácký Mikuláš 2019

ŠUMBARÁCKÝ MIKULÁŠ 2016

Invalid Displayed Gallery

Bylinkový workshop

Invalid Displayed Gallery

Velikonoční tvoření

Invalid Displayed Gallery

Rozsvícení vánočního stromu 2015

Invalid Displayed Gallery